درخشش روابط عمومي هاي راهداري و حمل و نقل جاده اي در جشنواره ستارگان روابط عمومي

چهارمين جشنواره ستارگان روابط عمومي ايران با پيام "روابط عمومي و حقوق شهروندي"  با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي ، نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي ، معاون سازمان صدا و سيما، اساتيد ، صاحبنظران و پيشكسوتان ، مديران و كارشناسان روابط عمومي بخش هاي دولتي و خصوصي در محل كتابخانه ملي تهران برگزار شد . 


به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي دكتر محمد نوبخت با اشاره به اهميت جايگاه روابط عمومي در كشور و مسئوليت خطير فعالان در اين عرصه ، اظهار داشت : روابط عمومی در دولت دوازدهم منزلت رفیع‌تری پیدا خواهدکرد چراکه رئیس‌جمهور مصمم است حقوق شهروندی را دقیق اجرا کند و برای اجرای این امر نیاز داریم که مردم به صورت دقیق در جریان امور قرار بگیرند و این موضوع بدون در نظر گرفتن نقش روابط عمومی‌ها امکان‌پذیر نیست. 

وی با بیان اینکه پدیده روابط عمومی مبانی نظری قابل دفاعی دارد، خاطرنشان کرد: اما بدون توجه به این مبانی و بدون اعتنا به ابعاد نظری روابط عمومی شاید به نظر برسد که روابط عمومی در حد یک اطلاع‌رسانی دستگاهی تنزل مقام پیدا کرده است. 

دكتر نوبخت  در ادامه سخنان خود اينگونه بيان كرد : امروز با انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم برای جهانیان ثابت شد که مردم ما خودشان انتخاب می‌کنند. کشورهایی که همیشه باتردید به مساله مردمسالاری در کشور مانگاه می‌کردند، شاهد بودند که مردم در داخل و خارج کشور صف کشیدند، رای دادند و نتیجه رای خود را نیز دیدند. 

بر اساس اين گزارش درادامه این مراسم همچنین پروفسور باقرساروخانی استاد ارتباطات وپدرعلم جامعه ‌شناسی ارتباطات درسخنانی اظهارکرد: مهمترین عنصرتوسعه پایدار روابط عمومی است لذا روابط عمومی‌ها کارگزاران انسان وذهن انسان هستند و اندیشه انسان‌ها راسازماندهی می‌کنند ،  وقتی روابط‌عمومی‌ها ذهن افراد را می‌سازند، در واقع فرزانگان و فرهیختگان را تولید می‌کنند از اين رو روابط عمومی‌ها رسالت‌های مختلف و مهمی دارند که من در میان آنها تنها به تولید ، توزیع و عدالت اطلاعات اشاره می‌کنم. 

اين گزارش مي افزايد در ادامه اين جشنواره دكتر زهرا سعیدی نماینده مردم مباركه و ورئیس فراکسیون روابط عمومی ورسانه ي مجلس شوراي اسلامي در باره نقش و کارکرد روابط عمومی‌ها درایران ، خاطرنشان کرد: امروزه روابط عمومی به عنوان یک عنصر اصلی و اثربخش در سازمان‌ها و نهادها شناخته شده و به اثبات رسیده‌اند. امروز هرچند که مشکلات اصلی در این حرفه وجود دارد، ولی فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس در همین زمان اندکی که آغاز به کار کرده است تلاش می‌کند تا ضمن ایجاد آرامش خاطر درمیان اهالی این حرفه،دغدغه‌های آنها را نیز برطرف سازد. 

 اضافه مي نمايد همچنين  دكتر علي دارابی ، معاون اموراستانهای صداوسیما به عنوان ديگر سخنران اين مراسم ، اظهار کرد: رسانه ملی علاوه بر آمادگی برای همکاری با روابط عمومی‌ها می‌تواند دفتر همکاری صداوسیما و روابط عمومی‌ها را ایجاد کند. 

معاون اموراستان‌های سازمان صداوسیما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره مفهوم روابط عمومی ، خاطرنشان کرد: روابط عمومی موضوعی پیچیده و چندوجهی است که مبتنی بر نظریه‌ها و کنش‌های مرتبط با حوزه‌های مختلف و متنوعی مانند مدیریت، رسانه، ارتباطات و روان‌شناسی است و بايد  برای درک روابط عمومی به دو پرسش پاسخ داد ، نخست اینکه روابط عمومی‌ها چه کارهایی انجام می‌دهند که در این زمینه برخی بر این باورند که روابط عمومی‌ها تکنسین فنی و حلال مشکلات بوده و از ریز تا درشت مسایل درگیر هستند. مساله دوم آن است که روابط عمومی‌ها چه کارهایی را نباید انجام دهند و مراد از این مساله این است که حوزه‌هایی که با روابط عمومی تداخل دارد یا موازی است یا اصولاً اشتباه گرفته شده است مورد شناسایی قرار بگیرند مثل بازاریابی که در متن و عمل برخی آن را به روابط عمومی نسبت می‌دهند در حالی که آشکارا روابط عمومی با بازاریابی تفاوت معنا دارای دارد.

همچنین هوشمند سفیدی رئیس جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران درسخنانی بااشاره به شعاراین جشنواره تحت عنوان«روابط عمومی‌ها و حقوق شهروندی» اظهار کرد: حقوق شهروندی نمایانگر نحوه و کیفیت رابطه دولت با ملت است و یکی از حقوق مسلم شهروندان وجود نهادی است که در شکل اجتماعی بین دولت و ملت ایجاد رابطه کند ،  این نهاد روابط عمومی است باتوجه به ابلاغ منشورحقوق شهروندی توسط دولت و لزوم تامین آن ، انتظار می‌رود دولت دوازدهم نسبت به اصلاح و تقویت نظام ارتباطی و اطلاع‌رسانی خود اقدام کند و افراد متخصص ، کارآمد و دلسوز را در رأس روابط عمومی‌ها به کار بگیرد.

اضافه مي نمايد دراین مراسم علاوه بر قرائت پیام بارت دیوریس ، رئیس انجمن بین‌المللی روابط عمومی، به جشنواره ستارگان روابط عمومی و همچنین بیانیه خانه روابط عمومی ایران به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه ( روز روابط عمومی) ، با حضور مسئولين از برگزيدگان جشنواره تجليل شد ، كه روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با راي هئيت داوران حائز كسب دو رتبه برتر شده و دو نشان ، تنديس و ستاره طلايي جشنواره را دريافت كرد ، همچنين  روابط عمومي ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استانهاي اصفهان ، خراسان رضوي و مركزي نيز در اين جشنوار برگزيده و نشانِ ستاره طلايي و تنديس جشنواره  را كسب نمودند . 


مقاله قبلیسامانه حمل و نقل بار و کالا (بارانه) در شهر تهران ایجاد گردید
مقاله بعدیشبکه حمل و نقل اینترنتی راه اندازی شد
نظرات
نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
ثبت دیدگاه